834202

با مشارکت کانون پرروش فکری کودکان و نوجوان و بنیاد ملی بازی های رایانه ای، مسابقات جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران از صبح روز دوم شهریور در سالن مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش های فرهنگی هنری، این مسابقات در رشته‌ های PES 19، FIFA 19، DOTA 2، کلش رویال، کوییز آو کینگز، کانتر استرایک، پسرخوانده و بازی جدی «مغزینه» برپا شده و تا هشتم شهریور ادامه دارد.

دور مقدماتی این رویداد پیش از این در ۹ شهر بزرگ اهواز، شیراز، یزد، زاهدان، قم، مشهد، اصفهان، بوشهر و تبریز برگزار شد و نفرات برگزیده به مرحله نهایی راه پیدا کردند تا قهرمانان هر رشته معرفی شوند.

گفتنی است، قرار است قهرمان رشته DOTA۲ به عنوان نماینده ایران به مسابقات جهانی اعزام شود.

محل دقیق برگزاری مسابقات برای حضور علاقمندان به بازی های رایانه ای، مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران است.

1248626

مهارت فرزند پروری عنوان کارگاه جدیدی است که به زودی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان کار خود را آغاز می‌کند.

در این کارگاه که ویژه والدین و باهدف آموزش مهارت تربیت فرزندان برپا می‌شود «نازنین عین‌الیقین» مشاور کودک و نوجوانان مهم‌ترین ویژگی‌های فرزندپروری را آموزش می‌دهد.

جلسه توجیهی این کارگاه جهت آشنایی والدین با سرفصل‌های آموزشی یکشنبه سوم شهریور ساعت ۱۵:۱۵ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون برگزار می‌شود.

والدین پس از این جلسه می‌توانند جهت ثبت‌نام در کارگاه از تاریخ ۴ شهریور به سایت مرکز آفرینش‌ها به آدرس Afarineshha.kpf.ir مراجعه کنند و یا با شماره‌های ۸۸۹۷۱۳۶۶ و ۸۸۹۷۱۳۶۴ تماس بگیرند.

 

 

 

829922کارگاه های حال خوش زندگی با هدف آموزش مهارت های زندگی به نوجوانان کار خود را در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، این کارگاه ها که تحت نظارت مستقیم دکتر محمود گلزاری و دپارتمان مهارت های زندگی کانون برگزار می شود، کلاس هایی تحت عناوین «مهارت شادی» «روابط مثبت» «مهارت هوش هیجانی» «خوش بینی» «مهارت معنویت» «خودباوری» «جراتمندی» «مهارت امید» در مرکز آفرینش‌ها برپاست.

کارگاه های تابستانه حال خوش زندگی که ویژه نوجوانان 12 تا 17 ساله است تا پایان شهریور 98 در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تدریس بهترین اساتید برپاست.

 

 

 

829922کارگاه های حال خوش زندگی با هدف آموزش مهارت های زندگی به نوجوانان کار خود را در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، این کارگاه ها که تحت نظارت مستقیم دکتر محمود گلزاری و دپارتمان مهارت های زندگی کانون برگزار می شود، کلاس هایی تحت عناوین «مهارت شادی» «روابط مثبت» «مهارت هوش هیجانی» «خوش بینی» «مهارت معنویت» «خودباوری» «جراتمندی» «مهارت امید» در مرکز آفرینش‌ها برپاست.

کارگاه های تابستانه حال خوش زندگی که ویژه نوجوانان 12 تا 17 ساله است تا پایان شهریور 98 در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تدریس بهترین اساتید برپاست.

download 1

کارگاه دو روزه آموزشی نمایندگان انجمن های هنرهای نمایشی با حضور امیر مشهدی عباس، ابراهیم شاکری، زهرا صبوری، کیوان سررشته و سمیه نخستین با حضور 34 نماینده از سراسر کشور برگزار شد.

آشنایی با تکنیک پاپ آپ، کارگردانی و جدیت در اجرای تئاتر، میکرو تئاتر، معرفی استیج و آشنایی با فستیوال های بین الملل و تئاتر امروز از جمله سرفصل هایی بودند که در این کارگاه ها مورد بررسی و آموزش قرار گرفتند.

نخستین کارگاه آموزشی نمایندگان انجمن های هنرهای نمایشی در تاریخ 23 و 24 مرداد در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون برگزار شد.

44

فراخوان نخستین مهرواره سرود آفرینش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان «نغمه‌های روشن فردا» منتشر شد. به گزارش مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری، اعضای ۶ تا ۱۸ سال مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر کشور و ترکیبی (عضو و مربی) شرکت‌کنندگان نخستین مهرواره سرود آفرینش را که به همت اداره کل آفرینش‌های ادبی و هنری و انجمن سرود کانون برگزار می‌شود، تشکیل می‌دهند. هدف از برگزاری این مهرواره که با شعار «آینده ساختنی است» برگزار خواهد شد، تقویت روحیه مشارکت، همکاری، نشاط و شادابی در مخاطبان، کشف و پرورش استعداد و شکوفایی خلاقیت و مهارت‌افزایی و پایدارسازی اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون است. بر اساس این خبر «سرود نمایش» و «نماهنگ» از بخش‌های این مهرواره به شمار می‌رود که در بخش «سرود نمایش» اولویت و تاکید بر خواندن سرود است و باید تمام سرودهای اجرا شده همراه با حرکات نمایشی باشد. معیار اصلی در داوری اجرای صحیح سرود است و حرکات نمایشی باید در خدمت سرود باشد. آثار این بخش باید به صورت زنده، بدون میکس و به‌دور از هرگونه ویرایش در بخش خواندن سرود، ضبط و ارسال شود. همچنین آثار بخش «نماهنگ» می‌تواند به صورت استودیویی یا زنده، در قالب فایل تصویری با کیفیت تصویر فول اچ دی ۱۰۸۰ و استاندارد صوتی wave audio یا mp۳ با کیفیت ۳۲۰ ضبط شده و بعد از تصویربرداری و تدوین به صورت یک کلیپ ارائه شود. مهرواره سرود دارای دو سطح استانی و کشوری است که مهرواره‌ استانی از ۸ آبان تا ۸ دی ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد و از هر استان حداکثر ۳ سرود برگزیده انتخاب و اجرای آن‌ها در قالب لوح فشرده به دبیرخانه مرکزی ارسال می‌شود.  دبیرخانه مرکزی مهرواره‌ سرود در خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، اداره کل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان ‌و نوجوانان واقع است. نخستین مهرواره سرود آفرینش کانون از ۱۴ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

کارگاه‌های #حال_خوش_زندگی با هدف آموزش مهارت‌های رفتاری و گفتاری به نوجوانان در مرکز آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به زودی برگزار می‌شود. این کارگاه‌های تابستانه که با نظارت دکتر محمود گلزاری و زیر نظر دپارتمان مهارت‌های زندگی کانون قرار دارد، با عناوین «مهارت شادی» «روابط مثبت» «مهارت هوش هیجانی» «خوش بینی» «مهارت معنویت» «خودباوری» «جراتمندی» «مهارت امید» در مرکز آفرینش‌ها برپا می‌شود. نوجوانان علاقمند ۱۲ تا ۱۷ ساله می‌توانند برای بهبود روابط اجتماعی خود با مراجعه به مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون واقع در خیابان حجاب جهت ثبت‌نام در کارگاه‌های مهارت آموزی اقدام کنند.گفتنی است ثبت نام کارگاه‌های حال خوش زندگی که از ۲۰ مرداد تا پایان شهریور ادامه دارد، تا پایان وقت اداری روز ۱۸ مرداد امکان پذیر است. برای اطلاعات تکمیلی به سایت مرکز آفرینش‌ها با آدرس Afarineshha.kpf.ir مراجعه کنید و یا با شماره‌های ۸۸۹۷۱۳۶۶ و ۸۸۹۷۱۳۴۶ تماس بگیرید.

IMG 4236

کارگاه‌های حال خوش زندگی با هدف آموزش مهارت‌های رفتاری و گفتاری به نوجوانان در مرکز آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به زودی برگزار می‌شود. این کارگاه‌های تابستانه که با نظارت دکتر محمود گلزاری و زیر نظر دپارتمان مهارت‌های زندگی کانون قرار دارد، با عناوین «مهارت شادی» «روابط مثبت» «مهارت هوش هیجانی» «خوش بینی» «مهارت معنویت» «خودباوری» «جراتمندی» «مهارت امید» در مرکز آفرینش‌ها برپا می‌شود. نوجوانان علاقمند ۱۲ تا ۱۷ ساله می‌توانند برای بهبود روابط اجتماعی خود با مراجعه به مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون واقع در خیابان حجاب جهت ثبت‌نام در کارگاه‌های مهارت آموزی اقدام کنند.ثبت نام کارگاه‌های حال خوش زندگی که از ۲۰ مرداد تا پایان شهریور ادامه دارد، تا پایان وقت اداری روز ۱۸ مرداد امکان پذیر است. برای اطلاعات تکمیلی به سایت مرکز آفرینش‌ها با آدرس Afarineshha.kpf.ir مراجعه کنید و یا با شماره‌های ۸۸۹۷۱۳۶۶ و ۸۸۹۷۱۳۴۶ تماس بگیرید.

1111

نخستین گردهمایی رابطان انجمن سرود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور روز 12 مرداد در تهران برگزار شد. به گزارش مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، مباحث نظری سرود و موسیقی، سلفژ و صداسازی و تست صدا و نحوه تشکیل گروه سرود، رهبری و اجرای عملی گروه، همچنین تجزیه و تحلیل و رفع اشکال آثار سرود استان‌های مختلف از جمله سرفصل‌های اصلی این دوره آموزشی است. در آیین گشایش این نشست، معاون فرهنگی کانون در سخنانی، کنش‌گری اجتماعی را یکی از تفاوت‌های اصلی نسل نوجوان امروز نسبت به نسل‌های گذشته دانست و بر اهمیت توجه به گرایش‌ و ذائقه‌ مخاطبان و تغییر در فعالیت‌ها و بروزرسانی آن در کانون تاکید کرد. «محمدرضا زمردیان» ایجاد و راه‌اندازی انجمن‌ها در کانون را یکی از راه‌های اصلی استعدادیابی و بروز آن به صورت تخصصی در بین نوجوانان عنوان کرد و افزود: سرود در کانون باید با نگاه آموزشی و تربیتی دنبال شود و اثرگذاری اجتماعی و جذابیت داشته باشد. قصد ما این نیست که نوجوانان، سرودهایی را برای بزرگ‌سالان بخوانند بدون آن که مفهوم آن را بفهمند، بلکه تمامی سرودهای کانون باید برای مخاطبان کودک و نوجوان تهیه شود. در این نشست «انسیه موسویان» سرپرست آفرینش‌های ادبی و هنری کانون گزارشی از روند تشکیل انجمن سرود در کانون از سال 1397 ارائه کرد و گفت: این کار با تشکیل گروه سرود کر اعضای کانون تهران آغاز و پس از آن دوره‌های آموزشی برای مربیان و کارشناسان کانون در 22 استان کشور برپا شد که این آموزش‌ها در تمامی استان‌ها برگزار می شود. او از ارسال شیوه‌نامه انجمن سرود به همه استان‌ها همچنین شیوه‌نامه مهرواره کشوری سرود کانون در آینده نزدیک خبر داد. «سهیل مطیعا» دبیر انجمن سرود کانون نیز درباره نحوه آموزش در کانون های سرود سراسر کشور گفت: آموزش‌های فعلی در استان‌های مختلف مقدماتی است و به تدریج و به صورت گام‌به‌گام این آموزش‌ها گسترده‌تر و پیشرفته‌تر خواهد شد که این مساله نیاز به زمان دارد. گفتنی است «فریدون شهبازیان» هنرمند شاخص و استاد موسیقی در این نشست درباره‌ تلفیق شعر و موسیقی و انتخاب شعر و ترانه با شرکت‌کنندگان در این گردهم‌آیی سخن خواهد گفت. نخستین گردهم‌آیی رابطان انجمن سرود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور روزهای 12 و 13 مرداد 1398 در تهران برپاست.

829885

نمایشگاه عکس هنرجویان کارگاه تخصصی عکاسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان «قاب اول» در گالری شهید «محمدطاها اقدامی» بهانه ای شد برای گفت و گو با استاد «علیرضا کریمی صارمی» مدرس این کارگاه که حالا آثار عکاسی استعدادهای نوجوان کارگاهش در مرکز آفرینش های فرهنگی – هنری کانون به نمایش درآمده است. کریمی درباره چگونگی برگزاری این نمایشگاه به روابط عمومی مرکز آفرینش های فرهنگی – هنری کانون پرورش فکری، گفت: 58 اثر از هنرجویان نوجوانی که تابستان سال گذشته در سطح مقدماتی کارگاه عکاسی شرکت کرده بودند در معرض دید علاقمندان گذاشته شده است. نوجوانان با سوژه ای بر اساس یکی از شعرهای فروغ فرخزاد عکاسی کرده اند که در واقع تلفیقی از ادبیات و عکس را در بهترین شکل ممکن به نمایش گذاشته اند. او با اشاره به استقبال والدین اعضای کانون از این نمایشگاه گفت: روز چهارشنبه 9 مرداد که در واقع روز افتتاحیه نمایشگاه «قاب اول» بود، والدین اعضای کانون از عکس ها بازدید کردند و با توجه به شرایط سنی هنرجویان، از نگاه شاعرانه و متفاوت آنها در سوژه یابی استقبال کردند. کریمی صارمی که تابستان امسال نیز مدرس دوره پیشرفته کارگاه های عکاسی در مرکز آفرینش های کانون است، ورود به بحث ادبیات و به خصوص مهارت نوشتن را محور اصلی سرفصل های آموزشی کارگاه می داند: مانند دوره سال گذشته که نتیجه اش، نگاه شاعرانه در عکس های نمایشگاه «قاب اول» است، در کارگاه امسال نیز در کنار تدریس عکاسی به نوجوانان تشویق به کتاب خوانی و نگارش را هم خواهیم داشت. کریمی صارمی همچنین با تقدیر از نگاه جدی کانون به هنر عکاسی، به برگزاری کارگاه دو روزه آموزش مربیان انجمن های عکاسی کانون سراسر کشور اشاره کرد و گفت: این دوره طی روزهای 9 و 10 مرداد با حضور نمایندگان انجمن های عکاسی با طرح مباحث تخصصی برپا شد که امیدوارم در نهایت به ترتیب عکاسان نوجوانی بیانجامد که آینده عکاسی ایران را خواهند ساخت.   نمایشگاه عکس «قاب اول» که نخستین تجربه هنرجویان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است تا پایان مرداد هر روز از ساعت 9 تا 18 در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپاست.

  • 1
  • 2