846712

طی آیینی باحضور مدیران و مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تماشاخانه سیار جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری رونمایی شد. این تماشاخانه سیار در نخستین سفر خود به سمت مرز مهران حرکت می کند تا به کودکان و نوجوانان عازم به پیاده‌روی اربعین خدمات فرهنگی و هنری ارائه دهد. به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، این تماشاخانه یا تریلی سیار قرار است در قالب کاروان پیک امید «موکب بچه‌های اربعین» را در مرز مهران راه‌اندازی کند و در صورت دریافت مجوز از سوی مسئولان عراقی و عبور از مرز ایران و عراق، در مسیر راهپیمایی بزرگ نجف تا کربلا قرار گیرد.

معاون فرهنگی کانون در حاشیه آیین رونمایی از این تماشاخانه که صبح روز شنبه ۲۰ مهر در مرکز آفرینش‌های فرهنگی کانون برگزار شد در این‌باره گفت: دومین تماشاخانه سیار کانون با امکانات صوتی و تصویری، سینمای سیار و یک صحنه‌ اجرای نمایش به‌واقع یک مرکز فرهنگی هنری کانون است که به‌صورت سیار فعالیت می‌کند. درعین‌حال امروز از رصدخانه سیار هم رونمایی شد تا بتواند در مراکزی که پیک امید اعزام می‌شود بچه‌ها را با علم نجوم و موضوع‌های مرتبط با آن آشنا کند.

«محمدرضا زمردیان» در همین حال از ادامه کار تریلی قدیمی کانون با نزدیک به نیم قرن سابقه خبر داد و افزود: این تریلی که مدتی بود بدون استفاده مانده بود به یک کتاب‌خانه بزرگ سیار تبدیل شد تا همراه با تماشاخانه پیک امید به مناطق مختلف کشور اعزام شود. او با بیان این که کار در کاروان‌های پیک امید کاری کاملا داوطلبانه و جهادی است گفت: این کار با همکاری بسیج کانون صورت می‌گیرد و طی آن مربیان کانون از سراسر کشور به صورت داوطلبانه در مناطق مختلف کشور به ارائه خدمات فرهنگی و هنری به کودکان و نوجوانان می پردازند.

 زمردیان اضافه کرد: هدف از راه‌اندازی کاروان‌های پیک امید خدمت‌رسانی به مراکز کم‌برخوردار است. این حرکت در 2 بخش ملی و استانی انجام می شود. در بخش استانی، مناطقی که مراکز سیار ما امکان حضور ندارند شناسایی می شوند و به این ترتیب به صورت ماهیانه واحدهای استان مربوطه اعزام می شوند. معاون فرهنگی کانون یادآور شد: این کاروان‌ها قرار است هر ماه به یکی از استان‌های کشور برود و درآن‌جا با حضور مربیان داوطلب، به اجرای فعالیت‌های مختلف فرهنگی هنری بپردازد. وی درعین حال خاطرنشان کرد که تماشاخانه اول کانون نیز در اختیار معاونت تولید و مرکز تئاتر کانون است که برنامه‌های متفاوتی دارد و همچون سال‌های گذشته به شهرهای مختلف می‌رود و برای بچه‌ها تئاتر اجرا می‌کند.

«قاسم تنها» فرمانده بسیج کانون نیز از راه‌اندازی «موکب بچه‌های اربعین» از سوی کانون پرورش فکری خبر داد و گفت: این اقدام فرهنگی در قالب کاروان پیک امید و با همکاری مشترک بسیج، معاونت فرهنگی و کانون استان قم راه‌اندازی شده است و گروهی ۷۰ نفره از مربیان و کارکنان کانون در حال حاضر عازم مرز مهران هستند و اولویت اول ما  در صورت ارائه مجوز از سوی طرف عراقی، گذشتن از مرز، حرکت به سمت مسیر نجف تا کربلا و پیوستن به موکب اصلی کانون در محل عمود ۱۲۲۹ است.

843539

ویژه برنامه هفته ملی کودک هم‌زمان با روز جهانی کودک صبح روز سه‌شنبه ۱۶ مهر در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون با حضور مدیران ارشد کانون و مهمانان این ویژه برنامه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون، دانش‌آموزان دوره ابتدایی مدارس مختلف شهر تهران بود برای حضور در این ویژه‌برنامه با حضور خود در مرکز آفرینش ها شور و هیجان خاصی به این مراسم بخشیده بودند.

«فاضل نظری» مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «حبیب ایل‌بیگی» قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی، معاونان و مدیران ارشد کانون، «حامد رهنما» دبیر هفته ملی کودک، از میهمانان این برنامه بودند که بدون هیچ‌گونه سخنرانی فقط کودکان را در این برنامه همراهی کردند. لئو پولدو لوپزا نماینده سفارت ایالت مکزیک در ایران نیر از میهمانان این برنامه بود.

IMG 20190922 WA0010

سالن های همایش مرکز آفرینش ها با همکاری بانک آینده در حال بازسازی و تجهیز به سیستم های حرفه ای است. به گزارش مرکز روابط عمومی مرکز آفرینش ها، «مهدی مقدم» معاون اجرایی مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری درباره روند اجرایی بازسازی سالن ها گفت: عملیات بازسازی و تجهیز سالن «بهنام» که در واقع سالن اصلی مرکز به حساب می آید پیشرفت 60 تا 70درصدی داشته است. در حال حاضر کارهای نصب سیستم صوتی و ساخت آوانسن هم در حال انجام است.

وی با بیان اینکه کار تعمیرات سالن ها با شروع هفته ملی و روزجهانی کودک متوقف شده است، افزود: بعد از برنامه 16 مهر و برگزاری مراسم روز جهانی کودک در این سالن، مجددا عملیات بازسازی با تجهیز پل نور، رنگ کردن سقف، اتاق گریم حرفه ای و پشت صحنه از سر گرفته می شود.

مقدم در ادامه به احیای اتاق فرمان بلااستفاده این سالن اشاره کرد و گفت: با همکاری بانک آینده این اتاق فرمان به حرفه ای ترین شکل ممکن تجهیز و تبدیل به یکی از بهترین اتاق فرمان های کشور می شود.

وی درباره دیگر سالن همایش مرکز آفرینش ها به نام «غدیر» عنوان کرد: در مرحله بعدی بازسازی، تعمیر سالن غدیر در دستور کار است. قرار است به شکلی حرفه ای امور فنی این سالن نیز تعمیر و تجهیز شود که در این راستا سیستم صوتی جدید جانمایی و نصب می شود.

معاون اجرایی مرکز آفرینش ها در پایان به سایر عملیات اجرا شده از سوی این معاونت اشاره کرد و گفت: سالن نمایشگاهی این مرکز به بهترین شکل با تعویض کف پوش، رنگ و نصب چیلرهای مناسب احیا شده که از سوی بازدیدکنندگان و مسئولان برگزارکننده نمایشگاه های مختلف تاکنون مورد استقبال قرار گرفته است. همچنین حوض و آبنمای سالن به زودی به بهره برداری می رسد.

842445

در دومین روز از هفته ملی کودک، مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزبان کودکان کار بود. به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون، در این روز از هفته ملی کودک که با عنوان «کودک، آموزش، سلامت و ایمنی» نام‌گذاری شده است، کودکان کار با برگزاری کارگاه‌های مختلف، قصه‌گویی، بازی و سرگرمی، نمایش خلاق، نقاشی، سفال‌گری، کاردستی و اوریگامی برای ساعاتی با دنیای پر از رنگ دنیای کودکی پیوند خوردند.

«شکوفه فرهادی» کارشناس روان‌شناسی «خانه خورشید» با بیان این‌که در حال حاضر ۱۰۲ کودک کار در آن مجموعه مورد حمایت و آموزش قرار دارند، گفت: اغلب این بچه‌ها کودکانی هستند که با وجود افراد معتاد در خانواده‌هایشان روزگار را به سختی پشت سر می‌گذارند و محیط‌هایی مثل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با برگزاری برنامه‌هایی چون قصه‌گویی و نمایش خلاق، نقاشی و... می‌تواند التیام بخش گوشه ای از زخم‌هایی باشد که روزگار بر آنان تحمیل می‌کند.

photo 2019 10 06 08 23 57

در نخستین روز از هفته ملی کودک، 6 انیمیشن بی‌کلام ویژه کودکان و نوجوانان ناشنوا و کم شنوا و دارای معلولیت‌های جسمی و حرکتی در مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نمایش گذاشته شد. به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش های فرهنگی هنری، اجرای نمایش محیطی «هفت‌خوان» به کارگردانی میثم یوسفی، اجرای برنامه‌های جنگ و شادی و برگزاری‌ کارگاه‌های نقاشی، سفال‌گری، کاردستی، کلاژ (تکه چسبانی)، نقاشی دیواری و... از جمله برنامه‌هایی بود که در این روز برگزار شد. این ویژه برنامه ساعت ۱۰ تا ۱۲ روز ۱۳ مهر در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برپا شد.

841793

مراسم رونمایی از تابلو عاشورایی اثر «مهدی فرخی» باعنوان «رستاخیر زیبایی» با موضوع شهادت حضرت علی اصغر(ع) در اولین روز از هفته ملی کودک برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، این آیین با حضور محمدرضا زمردیان، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سردار مرتضی طلایی، افسون امینی مدیرکل آفرینش‌های فرهنگی، مرتضی نظری مدیرکل کانون استان تهران، سعید غلامی هنرمند و جمعی از نوجوانان علاقه‌مند به تصویرسازی در بعدازظهر روز شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ در نگارخانه شهید محمدطاها اقدامی مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون برگزار شد.

photo 2019 10 05 09 49 47 

کودکان ناشنوا، کم‌شنوا و دارای مشکلات حرکتی در نخستین روز از هفته ملی کودک با میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تماشای فیلم‌های انیمیشن می‌نشینند.

به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، روز شنبه ۱۳ مهر و در اولین روز هفته ملی کودک با عنوان روز «کودکان با نیازهای ویژه، فرصت‌های برابر» ۶ فیلم انیمیشن منتخب و بدون کلام برای این کودکان به نمایش گذاشته می‌شود.

 برگزاری کارگاه‌های فرهنگی‌هنری همچون نقاشی، کاردستی، اریگامی و اجرای نمایش‌های محیطی از دیگر برنامه‌های کانون برای کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه در این روز است. برنامه‌های هفته ملی کودک روزهای ۱۳ تا ۱۹ مهر در تهران و سراسر کشور برگزار می‌شود.

photo 2019 10 04 13 09 30

تابلوی نقاشی کودکان عاشورایی با عنوان «رستاخیز زیبایی» اثر «مهدی فرخی» با موضوع شهادت حضرت علی‌اصغر(ع) روز شنبه ۱۳ مهر از  ساعت ۱۵ تا ۱۷در نگارخانه شهید «محمدطه اقدامی» در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکزآفرینش های فرهنگی هنری کانون، این تابلو اثری سه تکه‌ای در ابعاد۳۵۰*۱۵۰ سانتی‌متر با تکنیک اکریلیک روی بوم خلق شده است.

برنامه‌های هفته ملی کودک روزهای ۱۳ تا ۱۹ مهر در تهران و سراسر کشور از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.

جلسه توجیهی کارگاه فرزندپروری که پیش از این تاریخ برگزاری آن 9 مهر اعلام شده بود به تاریخ سه شنبه 16 مهر موکول شد. این جلسه که با حضور «نازنین عین الیقین» مشاور کودک و مدرس کارگاه فرزندپروری برگزار می شود، رایگان است و به همین دلیل ثبت نام جهت شرکت در آن الزامی است. برای شرکت در این جلسه با شماره های 88971366 و 88971364 تماس بگیرید.

novosti valery titievsky ria.si

پس از اضافه شدن دو کارگاه جدید «هنر قطاعی» و « بازی، ورزش، خلاقیت» به کلاس های ترم پاییز مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، اکنون 2 کارگاه دیگر نیز با عناوین «بازی فکری» و «روبیک مقدماتی» در این دوره گنجانده شده است.  

به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش های فرهنگی هنری، این کارگاه ها که ثبت نام آنها از امروز 7 مهر در سایت این مرکز امکان پذیر است، برای بازه سنی 5 تا 12 سال در نظر گرفته شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام و شرکت در این کارگاه ها با شماره های 88971364 و 8897166 تماس بگیرید.