نمایش آثار تصویرگری قصه ها در موزه ملی کودک

869862

نمایشگاهی از تصویرگری کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در موزه ملی هنر و ادبیات کودک از اوایل بهمن ماه امسال شروع به کار کرده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، در این نمایشگاه که با عنوان «یک قصه در دو نگاه» در موزه ملی هنر و ادبیات کودک واقع در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری در حال برگزاری است آثار تصویرگرانی که یک داستان مشترک را تصویرگری‌ کرده‌اند و کتاب‌های آن‌ها در طول دوره‌های مختلف در انتشارات کانون پرورش فکری به چاپ رسیده است به نمایش درآمده است. نمایشگاه تصویرگری «یک قصه در دو نگاه» بر اساس 7 قصه و با حضور آثار ۱۵ تصویرگر از بهمن امسال تا پایان شهریور ماه سال آینده در موزه ملی هنر و ادبیات کودک برپاست.

قصه «زال و سیمرغ» با تصویرگری مانلی منوچهری و نورالدین زرین کلک، قصه «زال و رودابه» با تصویرگری نورالدین زرین‌کلک و عاطفه ملکی‌جو، قصه «شازده کدو» با تصویرگری محمدعلی بنی‌اسدی، خشایار قاضی‌زاده و سحر خراسانی، قصه «ماجرای بهلول» با تصویرگری پژمان رحیمی‌زاده و پانته‌آ عبدی‌فخرایی، قصه «کچل کفترباز» با تصویرگری بهزاد غریب‌پور و لیسا جمیله‌برجسته، قصه «الاغه و کلاغه» با تصویرگری آزاده افراسیابی و پرویز محلاتی، قصه «یک راه بهتر» با تصویرگری مهشید مهاجر و مریم مدرسی، آثاری است که در نمایشگاه تصویرگری به نمایش عموم گذاشته شده است.

علاقمندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه «یک قصه در دو نگاه» همه روزه به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۹ تا ۱۶ به موزه ملی هنر و ادبیات کودک، واقع در طبقه زیر همکف مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران مراجعه کنند.