5 بازی جدید در جشنواره اسباب بازی رونمای شد

863237

رونمایی از 5 محصول اسباب‌بازی‌ تازه تولید شده در پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون در مراسمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، در این آیین اسباب‌بازی‌های تازه تولید شده با نام های «کامیون حمل زباله»، «اوستا بنا»، «رکب»، «صد دروازه» و «آبینوس» معرفی شدند.

«محمد پناهی» تولیدکننده اسباب‌بازی درباره محصولاتش گفت: نزدیک به ۴۵ سال است که برند زرین‌توی فعالیت دارد و اسباب‌بازی تولید می‌کنند.

او درباره اسباب‌بازی کامیون سطل زباله افزود: با طراحی این اسباب‌بازی بیشتر قصد داشتیم بهبود شرایط اجتماعی را آموزش دهیم تا کودکان جمع‌آوری زباله را یاد بگیرند. این کامیون به گونه‌ای است که تمام مکانیزم نمونه واقعی را دارد. به نوعی کامیون زباله حس مسئولیت‌پذیری‌ را در کودکان تقویت می‌کند.

پناهی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه این محصول نمونه‌برداری از محصول خارجی است، سعی کردیم تغییراتی را در طراحی ایجاد کنیم برخی قسمت‌ها را به کامیون اضافه کردیم و در تنوع رنگی هم توانستیم تغییرات محدودی اعمال کنیم.

«اوستا بنا»

«مهدی رحمان‌پور» تولیدکننده و طراح اسباب‌بازی درباره محصولی سنتی همدان با نام «اوستا بنا» که بازتولید کرده است، گفت: تصمیم گرفتیم محصولات‌مان را با مواد اولیه و موادی از طبیعت و گل‌رس بسازیم تا جنس آن از سفال‌ ساخته شود. این اسباب‌بازی رده‌سنی ندارد و کودکان و نوجوانان و حتی جوانان هم می‌توانند بازی کنند.

«رکب»

«علی سلامتی» طراح و تولیدکننده بازی «رکب» درباره فعالیت‌هایش در حوزه محتوای بازی‌های فکری و رومیزی گفت: بازی رکب نمونه‌برداری شده از طرح بازی سرگرمی فرانسوی است. زمانی‌که بازی اصلی را دیدم تصمیم گرفتم نمونه فارسی شده‌اش را تولید کنیم. به طراح اصلی این بازی ایمیل زدم و به نوعی برای رعایت حق‌کپی‌رایت باید این کار را انجام می‌دادیم که طراحش با نمونه فارسی مشکل نداشت.

«صد دروازه»

«فرزان قاسملو» طراح و تولیدکننده درباره بازی صد دروازه گفت: این بازی برگردان بازی سی‌ان‌شی است که تماما تلاش کردیم برگردان درست و صحیحی داشته باشیم. صد دروازه اسم قدیمی دامغان و جاده ابریشم بوده است که بازی حول محور تجارت ادویه می‌گذرد. این بازی به نوعی خرید و فروش ادویه است و بازی‌کنندگان می‌توانند با کارت‌ها و نوع خرید و فروش، امتیاز کسب کنند و هر کسی امتیاز بیشتری کسب کند برنده صد دروازه خواهد شد.

«آبینوس»

«رضا رضایی‌نصیر» طراح و تولید محتوای اسباب‌بازی، درباره بازی رومیزی و بردگیم گفت: برند نهالک نزدیک به ۴۰ بازی رومیزی تولید کرده و آبینوس آخرین محصول تولید شده ما است. اسم آبینوس هیچ معنایی ندارد و بیشتر یک نوع پیش‌بینی در جنگ‌های دریایی است.

پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی با شعار «تمرین زندگی» از ۷ تا ۱۳ دی ۱۳۹۸ همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۹ میزبان علاقه‌مندان در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران خواهد بود.